Szkolenie komputerowe

Jesteśmy dumni z przeprowadzonych przez nas szkoleń komputerowych dla seniorów, które stanowiły kluczowy element naszego projektu „Cyfrowy Senior”. Naszym głównym celem było przygotowanie seniorów do korzystania z nowoczesnych technologii w codziennym życiu. Podczas naszych zajęć seniorzy uczyli się obsługi komputera, korzystania z internetu, poczty elektronicznej i innych przydatnych programów. Nasze szkolenia były prowadzone przez doświadczonych instruktorów, którzy dostosowali tempo i treść zajęć do potrzeb uczestników.

Z historią w tle

Jednym z najbardziej inspirujących elementów naszych spotkań było łączenie nowoczesnych technologii z bogatą historią naszego regionu. W ramach cyklu spotkań „Z historią w tle”, seniorzy mieli okazję zgłębiać historię miasta, powiatu oraz swojego środowiska. Podczas tych spotkań, uczestnicy mieli możliwość digitalizacji swoich starych zdjęć oraz dokumentów, które zostały następnie udostępnione w chmurze album1, album2 . To nie tylko pozwoliło na ożywienie wspomnień, ale także na podzielenie się nimi z innymi członkami społeczności.

Dzięki współpracy i zaangażowaniu naszych uczestników, szkolenia stały się nie tylko miejscem nauki, ale także integracji społecznej i wymiany doświadczeń.

Warsztaty Smartfon nie taki straszny

W ramach naszego programu szkoleniowego, zorganizowaliśmy również warsztaty pod tytułem „Smartfon nie taki straszny”. Celem tych zajęć było zapoznanie seniorów z zasadami korzystania ze smartfonów oraz aplikacji mobilnych. Nasze warsztaty obejmowały praktyczne ćwiczenia z obsługi smartfonów, prezentacje funkcji oraz porady dotyczące wykorzystania tych urządzeń w codziennym życiu. Dzięki temu nasi uczestnicy zyskali pewność w korzystaniu z nowoczesnych technologii mobilnych.